Predator 21 X i Acer është ndoshta një nga laptopët më ekstravagantë që ne kemi parë ndonjëherë. Nga pesha e saj prej 17-pound, tek ekrani i saj i lakuar 21 inç, pajisja është e gjitha një risi në vetvete.

Predator 21 X gjithashtu vjen me një çmim të madh që justifikon deri diku ‘super karakteristikat’: $ 9.000 kur të fillojë të shitet në shkurt, raporton TechSot.Al.

Ja disa nga karakteristikat e pajisjes:

  • Ekran i lakuar 21-inch (2,560 x 1,080) me NVIDIA G-Sync
  • Teknologji të gjurmimit të syrit Tobii
  • Procesor 7th-gen Intel Core i7
  • 64GB të DDR4-2400 RAM
  • Deri në katër 512GB SSD në RAID 0, një 7200 RPM hard drive (deri në 2TB)
  • Dual grafikë NVIDIA GeForce GTX 1080 në SLI
  • SoundPound 4.2+
  • 3-way audio dhe Dolby Audio
  • 5 system fans për ftofje (3 janë metal AeroBlade)
  • Tastierë me përmasë të plotë mekanike me Cherry MX

/TechSot.Al/