Mobile

Qualcomm teston teknologjinë 5G në smartfona

Kompania Qualcomm ka si qëllim që të sjellë teknologjinë celulare 5G sa më shpejt në smartfona. Sipas TechSot.Al, kompania në fjalë ka njoftuar se ka kompletuar testin e parë të lidhjes 5G në smartfona.

Google lançon Pixel 2 dhe Pixel 2 XL

Gjigandi teknologjik Google është futur seriozisht në 'luftën' për harduer. Motori i kërkimit lançoi dje smartfonin flagship Pixel 2, dhe Pixel 2 XL.

Samsung Note 8 pritet të vijë në Gusht

Gjigandi aziatik Samsung pritet të lançojë smarfonin 'flagship' të radhës, Note 8. Më përpara ishte raportuar se smartfoni do të vinte diku nga vjeshta, por raporte të TechSot.Al presin javëne fundit të Gushtit si datën e lançimit.